CNNT Craiova – Divizia Speranțe | FOTO: Ionuț Greere

Federația Română de Volei a publicat pe site-ul oficial componența seriilor în campionatul juvenil de volei – ediția 2019-2020.

Vă prezentăm cu cine joacă echipele craiovene și sistemul de desfășurare pentru noua ediție de campionat:

FEMININ

JUNIORI (7 serii)
CNNT Craiova face parte din seria E, alături de CNMB Rm.Vâlcea, CSS Slatina, LPS Viitorul Pitești, Dacia Mioveni și CSS Tg. Jiu.
Se califică pentru faza semifinală echipele clasate pe primele 3 locuri și cele mai bune 3 echipe clasate pe locul 4.

CADEȚI (8 serii)
CNNT Craiova și ACS Volei Craiova fac parte din seria E, alături de CNMB Rm.Vâlcea, CSS Caransebeș și CSS Lugoj.
Se califică pentru faza semifinală echipele clasate pe primele 3 locuri.

SPERANȚE (13 serii)
CNNT Craiova a înscris două echipe, care fac parte din grupa G, alături de CSS Lugoj și CSS Caransebeș.
Se califică pentru faza semifinală I echipele clasate pe locul 1 și cele mai bune 11 echipe clasate pe locul 2.

MINIVOLEI (11 serii)
ACS Volei Craiova face parte din seria F, alături de ACS Extrem Pitești, CS Mușcel, Dacia Mioveni și CSS Târgu Jiu. CNNT Craiova a fost repartizată în grupa H, alături de ACS Juvenil N.T. Brașov, ACS Kids Tâmpa 2015 Brașov și ACS Alpha Sport Team Sibiu.
Se califică pentru faza semifinală I echipele clasate pe primele 2 locuri și cele mai bune 2 echipe clasate pe locul 3.

MASCULIN

JUNIORI (4 serii)
CNNT Craiova face parte din seria C, împreună cu CNMB Râmnicu Vâlcea, CSS Caransebeș, CS ProVolei Arad, CS Westar Arad și CSS Blaj.
Se califică pentru faza semifinală echipele clasate pe primele 3 locuri.

CADEȚI (4 serii)
CNNT Craiova face parte din seria C, împreună cu CNMB Râmnicu Vâlcea, CSS Caransebeș și CSS Blaj.
Se califică pentru faza semifinală echipele clasate pe primele 3 locuri.

SPERANȚE (6 serii)
Fără echipe craiovene. Se califică pentru faza semifinală I echipele clasate pe primele 2 locuri și cele mai bune 4 echipe clasate pe locul 3.

MINIVOLEI (6 serii)
CNNT Craiova face parte din seria D, alături de CSS Caransebeș, CS Westar Arad și CSS Avram Iancu Ștei.
Se califică pentru faza semifinală I echipele clasate pe primele 2 locuri și cele mai bune 4 echipe clasate pe locul 3.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.