Echipa de juniori under 15 a Universităţii Craiova s-a calificat astăzi în finala Ligii Elitelor U 15.

Trupa condusă de Alex Stoica a dispus după loviturile de departajare (4-2) de echipa similară a clubului FCSB. După timpul de joc scorul fiind egal, 1-1.

Bucureștenii au deschis scorul în minutul 16 și au ratat un penalty în minutul 66, lovitura fiind apărată de Iustin Lungu. Craiovenii au restabilit în minutul 68, prin căpitanul Ovidiu Iepure. În ultimele secvențe ale partidei, alb-albaștrii au ratat și el o lovitură de la 11 metri, Bană nu a putut să îl învingă pe portarul advers.

La loviturile de la 11 metri au înscris: Iepure, Cristescu și Zamfir. Portarul Craiovei, Iustin Lungu, a parat 4 lovituri de la punctul cu var.