Federația Română de Volei a stabilit astăzi programul ediției 2019-2020 a campionatului național – Divizia A 1. SCMU Craiova are un program dificil la început de campionat, elevii lui Dănuț Pascu urmând a întâlni în primele runde campioana (etapa 1) și vicecampioana (etapa a treia). Craiova are liberă runda a doua.

Divizia A1 (m): Programul campionatului 2019/ 2020

Etapa I
SCM U Craiova – Arcada Galati
Gloria Buzău – stă
Volei Municipal Zalău – CSM Bucuresti
UV Timisoara – U Cluj
Explorări Baia Mare – Unirea Dej
Câmpia Turzii – Dinamo

Etapa a II-a
Arcada Galati – Dinamo
Unirea Dej – Câmpia Turzii
U Cluj – Explorări Baia Mare
CSM Bucuresti – UV Timisoara
Gloria Buzău – Volei Municipal Zalău
SCM U Craiova – stă

Etapa a III-a
Arcada Galati – stă
Volei Municipal Zalău – SCM U Craiova
UV Timisoara – Gloria Buzău
Explorări Baia Mare – CSM Bucuresti
Câmpia Turzii – U Cluj
Dinamo – Unirea Dej

Etapa a IV-a
Arcada Galati – Unirea Dej
U Cluj – Dinamo
CSM Bucuresti – Câmpia Turzii
Gloria Buzău – Explorări Baia Mare
SCM U Craiova – UV Timisoara
Volei Municipal Zalău – stă

Etapa a V-a
Volei Municipal Zalău – Arcada Galati
UV Timisoara – stă
Explorări Baia Mare – SCM U Craiova
Câmpia Turzii – Gloria Buzău
Dinamo – CSM Bucuresti
Unirea Dej – U Cluj

Etapa a VI-a
Arcada Galati – U Cluj
CSM Bucuresti – Unirea Dej
Gloria Buzău – Dinamo
SCM U Craiova – Câmpia Turzii
Explorări Baia Mare – stă
Volei Municipal Zalău – UV Timisoara

Etapa a VII-a
UV Timisoara – Arcada Galati
Explorări Baia Mare – Volei Municipal Zalău
Câmpia Turzii – stă
Dinamo – SCM U Craiova
Unirea Dej – Gloria Buzău
U Cluj – CSM Bucuresti

Etapa a VIII-a
Arcada Galati – CSM Bucuresti
Gloria Buzău – U Cluj
SCM U Craiova – Unirea Dej
Dinamo – stă
Volei Municipal Zalău – Câmpia Turzii
UV Timisoara – Explorări Baia Mare

Etapa a IX-a
Explorări Baia Mare – Arcada Galati
Câmpia Turzii – UV Timisoara
Dinamo – Volei Municipal Zalău
Unirea Dej – stă
U Cluj – SCM U Craiova
CSM Bucuresti – Gloria Buzău

Etapa a X-a
Arcada Galati – Gloria Buzău
SCM U Craiova – CSM Bucuresti
U Cluj – stă
Volei Municipal Zalău – Unirea Dej
UV Timisoara – Dinamo
Explorări Baia Mare – Câmpia Turzii

Etapa a XI-a
Câmpia Turzii – Arcada Galati
Dinamo – Explorări Baia Mare
Unirea Dej – UV Timisoara
U Cluj – Volei Municipal Zalău
CSM Bucuresti – stă
Gloria Buzău – SCM U Craiova

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.