Sportivii de la cluburile craiovene de karate CS Universitatea Craiova, LPS „Petrache Trișcu” și CS Jion s-au întors încărcați cu medalii de la Campionatul Mondial de karate Shotokan (WSF), încheiat recent la București. Competiția a reunit 1600 de sportivi din 32 de țări, iar craiovenii s-au întors acasă cu 101  de medalii.

Rezultatele înregistrate de karateka din Bănie:

LPS „Petrache Trișcu” (antrenor Geri Mitroi)

LOCUL I
1. CALARASU ISABEL – KUMITE IND. SHOBU SANBON JUNIOARE -59KG;
2. CALARASU ISABEL – KATA IND. JUNIOARE;
3. VASILE MADALINA – KUMITE IND. SHOBU IPPON JUNIOARE -53KG;
4. SIRBULESCU ROBERT – KUMITE IND. SHOBU IPPON 12-13ANI -56KG;
5. SIRBULESCU ROBERT – KUMITE IND. SHOBU SANBON 12-13ANI -56KG;
6. CROITORU VLAD – KUMITE IND. SHOBU SANBON 12-13ANI -38KG;
7. BUDAN-PIRVU PATRICK – KUMITE IND. SHOBU IPPON 10-11ANI +42KG;
8. CROITORU ANA-MARIA – KUMITE IND. SHOBU SANBON 8-9ANI -25KG;
9. CROITORU ANA-MARIA – KUMITE IND. SHOBU IPPON 8-9ANI -25KG.

LOCUL II
1. CALARASU ISABEL – KUMITE IND. SHOBU IPPON JUNIOARE OPEN;
2. VASILE MADALINA – KUMITE IND. SHOBU SANBON JUNIOARE -53KG;
3. LUPEANU ALDANA – KUMITE IND. SHOBU SANBON JUNIOARE -59KG ;
4. LUPEANU ALDANA – KUMITE IND. SHOBU IPPON JUNIOARE- 59KG;
5. LUPEANU ALDANA – KATA IND. JUNIOARE;
6. VILCEANU ALEXANDRU – KUMITE IND. SHOBU SANBON JUNIORI -76KG;
7. PIROTEALA VLAD – KUMITE IND. SHOBU IPPON JUNIORI -55KG;
8. POPESCU DENIS – KUMITE IND. SHOBU IPPON CADETI -57KG;
9. CROITORU VLAD – KUMITE IND. SHOBU IPPON 12-13ANI -38KG;
10.TANASIE IANIS – KUMITE IND. SHOBU IPPON 12-13ANI -44KG;
11.CROITORU ANA-MARIA – KUMITE IND. WKF 8-9ANI -25KG.

LOCUL III
1. CALARASU ISABEL – KUMITE IND. SHOBU SANBON JUNIOARE -59KG;
2. PIROTEALA VLAD – KUMITE IND. SHOBU SANBON JUNIORI -55KG;
3. ROSIU RAZVAN – KUMITE IND. SHOBU IPPON JUNIORI -76KG;
4. ROSIU RAZVAN – KUMITE IND. SHOBU SANBON JUNIORI -76KG;
5. ROSIU RAZVAN, VILCEANU ALEXANDRU, PIROTEALA VLAD – KUMITE ECHIPE JUNIORI;
6. BERCEA GABRIEL – KUMITE IND. SHOBU IPPON CADETI -52KG;
7. PANDURU STEFANIT – KUMITE IND. SHOBU SANBON CADETI -52KG
8. SIRBULESCU ROBERT – KUMITE IND. WKF 12-13ANI -56KG;
9. BUDAN-PIRVU PATRICK – KUMITE IND. SHOBU SANBON 10-11ANI +42KG;
10. BUDAN-PIRVU PATRICK – KATA IND. 10-11ANI;
11. PINOSANU NORA – KUMITE ECHIPE 12-13 ANI;
12. PINOSANU NORA – KUMITE IND. SHOBU IPPON 10-11ANI +46KG;
13. CROITORU ANA-MARIA – KATA IND. 8-9ANI;
14. CEANA SORIN – KUMITE IND. WKF 8-9ANI -40KG ;
15. CEANA SORIN – KUMITE IND. SHOBU IPPON 8-9ANI -40KG.

Clubul CS Universitatea (antrenor Geri Mitroi)

LOCUL I
1. IORDACHE GABRIEL – KUMITE IND. SHOBU IPPON SENIORI -67KG;
2. GOGOLOSI BOGDAN – KUMITE IND. WKF SENIORI – 60KG;
3. CALARASU ISABEL – KUMITE IND. WKF JUNIOARE -59KG;
4. GOGOLOSI BOGDAN, IORDACHE GABRIEL – KUMITE ECHIPE SENIORI;
5. CALARASU ISABEL, LUPEANU ALDANA, VASILE MADALINA – KATA ECHIPE SENIOARE.

LOCUL II
1. GOGOLOSI BOGDAN – KUMITE IND. SHOBU SANBON SENIORI – 60KG;
2. GOGOLOSI BOGDAN – KUMITE IND. SHOBU IPPON SENIORI OPEN;
3. IORDACHE GABRIEL – KUMITE IND. SHOBU SANBON SENIORI -67KG;
4. ROMBU ALEXANDRA – KUMITE IND. WKF SENIOARE -68KG;
5. ROMBU ALEXANDRA – KUMITE IND. SHOBU IPPON SENIOARE -68KG;
6. LUPEANU ALDANA – KATA IND. SENIOARE;
7. IORDACHE LUIZA – KUMITE IND. SHOBU IPPON SENIORI -55KG;
8. IORDACHE LUIZA, ROMBU ALEXANDRA – KATA ECHIPE SENIOARE;
9. MITRICA IONUT – KUMITE IND. SHOBU IPPON SENIORI 60KG;
10. POPESCU DANIEL – KUMITE IND. SHOBU IPPON SENIORI 84KG;
11. ROMBU ALEXANDRA – KUMITE IND. WKF SENIOARE 68KG;
12. ROMBU ALEXANDRA – KUMITE IND. SHOBU IPPON SENIOARE 68KG;
13. IORDACHE LUIZA, ROMBU ALEXANDRA – KATA ECHIPE SENIOARE.

 

LOCUL III
1. GOGOLOSI BOGDAN – KUMITE IND. SHOBU IPPON SENIORI -60KG;
2. MITRICA IONUT – KATA IND. SENIORI;
3. MITRICA IONUT – KUMITE IND. SHOBU SANBON SENIORI -60KG;
4. MITRICA IONU – KUMITE ECHIPE SENIORI;
5. ROMBU ALEXANDRA – KUMITE IND. SHOBU SANBON SENIOARE -68KG;
6. IORDACHE LUIZA – KUMITE IND. SHOBU SANBON SENIORI -55KG;
7. IORDACHE LUIZA – KUMITE IND. WKF SENIORI -55KG;
8. IORDACHE LUIZA, ROMBU ALEXANDRA – KUMITE ECHIPE SENIOARE;
9. VASILE MADALINA – KUMITE IND. WKF JUNIOARE -53KG;
10. LUPEANU ALDANA – KUMITE IND. WKF JUNIOARE- 59KG;
11. CALARASU ISABEL, LUPEANU ALDANA, VASILE MADALINA – KUMITE ECHIPE JUNIOARE.

 CS Jion (antrenor: Ionel Totâlcă)

Locul I
1. RADES ERIK, LILA BOGDAN, GEARA DAVID – Kata echipe C3 10-11 ani
2. RADES ERIK – C3 Kumite Shobu Ippon – 38 kg.
3. ZAMFIR ANISIA GABRIELA – Kumite WKF +38 kg
4. ZAMFIR ANISIA GABRIELA – Kumite echipe C3 10-11 ani
5, MANTA IRINA BIANCA – Kumite Shobu Ippon -16-17 ani + 59 kg

Locul II
1. ZAMFIR ANISIA GABRIELA- Kumite Shobu Sanbon C3 10-11 ani +38 kg
2. MANTA IRINA BIANCA – Kumite Sanbon Juniori 16-17 ani +59 kg
3. DOBRE ROBERT MARIUS – Kumite WKF Juniori 16- 17 ani -68 kg
4. MANTA IRINA BIANCA – Kumite echipe Juniori 16-17 ani

Locul III
1. RADES ERIK – Kata individual C3 10-11 ani
2. ZAMFIR ANISIA GABRIELA – Kata individual C3 10-11 ani.
3. LILA BOGDAN – Kumite Sanbon -42 kg, C3 10-11 ani
4. FLOROAIA GABRIELA, Kumite echipe C2 8-9 ani
5. RADES ERIK, GEARA DAVID, LILA BOGDAN – Kumite echipe C3 10-11 ani.
6. STANUCA ANA-MARIA – Kata individual Juniori 16-17 ani
7. STEFAN DENISA – Kumite Shobu Ippon – 52 kg
8. STEFAN DENISA – Kumite WKF – 52 kg
9. BATINEANU LUCA – Kumite Sanbon – 12-13 ani – 50 kg
10. STEFAN DENISA, LILA TEODORA – Kumite echipe 12-13 ani
11. DOBRE ROBERT MARIUS – Kumite echipe Juniori 16-17 ani

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.