Liga 3: Două victorii și o înfrângere – bilanțul echipelor doljene în etapa a 27-a

0
371

Runda a 27-a a sezonului în Liga 3 a început marți și continuă miercuri. Mai sunt de disputat trei etape din actuala stagiune. În C 3, Turris Oltul Turnu Măgurele a promovat matematic încă din runda precedentă. Echipele doljene au obținut ieri două victorii, iar una a pierdut.

CSO Filiași a pierdut la scor, 1-4, partida disputată ieri, pe stadionul „Chimia“, în fața liderului Turris. Oaspeții au dominat catgoric și în minutul 20 conduceau deja cu 3-0. Matei (2), Voicu (14) și Ciobanu (20) au înscris pentru formația pregătită de Erik Lincar. Gheorghișor, care a reluat de la șapte metri o minge respinsă greșit de Nedieanu, a redus din handicap, în minutul 33. Scorul final a fost stabilit de Tescan, cu un șut din interiorul careului, cu 15 minute înainte de finalul jocului.

CSO Filiași: Preda – Calu, A. Lupu (32, Cl. Ștefan), R. Vulpe, Tereche – D. Stancu – Șchiopu (71, Crețu), Stăiculescu, Armășelu (82, Ghighilicea), Gheorghișor – Mărgărit. Antrenor: Mugur Gușatu.

Într-un meci al „sateliților”, echipa a doua Universității Craiova a câștigat la limită, scor 1-0, partida jucată pe Extensiv cu FC Voluntari 2. Unicul gol al partidei l-a marcat Florin Ispas, în minutul 53.

Universitatea Craiova 2: Popescu – Albăstroiu, Dobre, Ion, Ispas – Țoiu, Constantin (90, Ruican) – Frăsineanu (88, Baciu), Bîrzan (72, Danciu), Nichifor – Pascu (80, Rezeanu). Antrenor: Dragoș Sebastian Bon.

FCU Craiova a făcut scor de tenis, dar rezultatul rămâne doar pentru palmares. Echipa antrenată de Adi Filip a învins cu 6-2 la Roșiori.

FCU: Enache – Kovari, Dănănae, M.Avram, Cristiu – Moț, Tănase, Codoban – Șter Zimța, Raicea. Antrenor: Adi Filip. Au mai intrat: Grecu, Keita și Perez