FOTO Liga 1: Craiova – FCSB 0-2 | Oaspeții cu golurile, Craiova cu ratările

0
365

Craiova a jucat frumos, ca de fiecare dată, dar a pierdut disputa cu FCSB, duminică seara, pe „Ion Oblemenco”, în fața a 30 000 de spectatori. Trupa lui Mihai Teja a câștigat cu scorul de 2-0.

Oltenii se află acum la 3 puncte în spatele Viitorului și ar putea pierde locul 3. Alb-albaștrii mai ai de jucat pe terenul celor de la CFR și meciul direct cu Viitorul.

Donkor a gafat din nou decisiv, findașul oltenilor a provocat penaty-ul din care FCSB a deschis scorul în minutul 35. Tănase  transfromat fără emoții lovitura de la 11 m obţinută de Coman, în urma unui fault stupid al ghanezului.

Craiova a deținut inițiativa și a ratat mai multe ocazii la poarta lui Bălgrădean.

Denis Man a dat lovitura de grație în minutele de prelungire ale partidei, după o o eroare a lui Bancu şi l-a învins pe Pigliacelli cu un șut printre picioare.