Volei (M): Înfrângere severă pentru SCMU Craiova, 0-3 la Dinamo

0
379
Echipa de volei masculin SCM Craiova | FOTO: Ionuț Greere

Înfrângere severă pentru voleibaliștii de la SCMU Craiova. Formația antrenată de Dănuț Pascu a cedat în minimum de seturi, scor 0-3, luni seara, în fața formației Dinamo București.

Craiova a condus în primul set cu 20-16, însă a cedat inexplicabil cu 25-23. Alb-albaștrii au deținut inițiativa și al doilea parțial (10-7), gazdele au revenit și de data aceasta și au închis setul în prelungiri, scor 27-25. Dinamoviștii s-au impus cu 26-24 în setul 3 și au câștigat toate punctele puse în joc.

Oltenii au picat pe locul 3 după această înfrângere și vor juca în etapa următoare cu Volei Municipal Zalău, duminică, de la ora 18.00. Meciul cu marea rivală va fi o adevărată finală pentru locul secund.

CRAIOVA: Halilovic, Lică 14 p, Milivojevic 16 p, Lupu 1 p, Imhoff 6 p, Sestan 12 p, Olteanu 4 p, Călin 3 p – Majstorivic (L).