FOTO Handbal (F): SCM Craiova a învins cu 32-28 Gloria Buzău

0
620

SCM Craiova a câștigat meciul disputat sâmbătă, scor 32-28 (15-13), pe teren propriu, în compania formației Gloriei Buzău, contând pentru etapa a 21-a din Liga Florilor.

Craiova a controlat prima parte a întâlnirii și s-a desprins la 15-10 în minutul 25. Finalul primei reprize a aparținut oaspetelor, care au marcat de 3 ori consecutiv.

În repriza secundă s-a marcat la foc automat în ambele porți. Fetele lui Bogdan Burcea și-au mărit ecartul pe finalul jocului.

SCM CRAIOVA – GLORIA BUZĂU 32-28 (15-13)

CRAIOVA: Dhzukeva, Curmenț – Vizitiu 9, Tănăsie 6, Tătar 6, Nikolic 5, Trifunovic 4, Ianăși 2, Șelaru, Ion, Gjorgjievska, Costa, Fachinello. Antrenor: Bogdan Burcea.

BUZĂU: Mîrcă, Pușcaș, Iordache – Stoleru 11, Gedroit 7, Khavronina 5, D.Predoi 2, Subțirică 1, Nan 1, Baciu 1, Simion, M.Predoi. Antrenor: Romeo Ilie.

Aruncări de la 7 m: 2/2 – 6/5

Eliminăru: 3x2min – 2x2min