Selecţionata Under 19 a României a încheiat cu o victorie, scor 4-0 (3-0), contra Azerbaijeanului, în grupa 1 a Turului de Elită, ultima fază dinaintea Campionatului European din 2019.

Primele două goluri au fost macarte de Valentin Mihăilă (7, 20). Au mai înscris pentru reprezentativa U 19 a Rpmâniei: Rus (29) și Târlea (90+3).

„Tricolorii” nu mai aveau nicio şansă de calificare după 0-5 cu Irlanda și egalul cu reprezentatuva similară a Rusiei, scor 0-0. Echipa antrenată de Daniel Oprescu a terminat grupa pe locul 2, cu 4 puncte. Reprezentativa Irlandei s-a calificat la turneul final.

Valentin Mihăilă a jucat până în minutul 92, iar Raoul Baicu a intrat pe teren în minutul 73. Fostul jucător al Universității Craiova, Vlad Screciu, a evolaut pe întreaga durată a meciului.