SCM CRAIOVA – CSM SLATINA 24-16, Liga Florilor, etapa 19 | FOTO: Ionuț Greere

SCM Craiova a trecut fără probleme de CSM Slatina, scor 24-16 (14-5), sâmbătă, într-un meci din cadrul etapei cu numărul 19 din Liga Florilor.

Fetele lui Burcea și-au făcut meciul ușor încă din startul partidei. Au condus cu 4-0 și nu au mai cedat inițiativa până la final. Slatina a marcat primul gol în minutul 5 și a mai înscris de 4 ori până la pauză.

Partea a doua a jocului a fost mult mai echilibrată. Bogdan Burcea a introdus pe teren toate jucătoarele avute la dispoziție, Alexandra Colac, Valentina Ion si Roxana Stanciu s-au aflat pe lista marcatoarelor.

SCM CRAIOVA – CSM SLATINA 24-16 (14-5)

CRAIOVA: Dhzukeva, Curmenț – Tătar 5, Vizitiu 5, Nikolic 3, Tănăsie 3, Ianăși 2, Trifunovic 2,Șelaru 1, Colac 1, Ion 1, R.Stanciu 1, Gjorgjievska, Seric, Costa. Antrenor: Bogdan Burcea.

SLATINA: Nagy, Stan, Abed Kader – Cîrligeanu 4, Dăscălete 2, Stoicănescu 2, Chitacu 2, Ostase 2, Drăghici 1, Fulgoi 1, Vădineanu 1, I. Andrei 1. Antrenor: Victorina Bora.

Aruncări de la 7 m: 3/4 – 5/8

Eliminări: 8x2min – 5x2min