Joi s-a încheiat la București, în Sala de atletism „Lia Manoliu”, finala campionatului național indor – ediția 2019.

Atleții craioveni au câștigat în ultima zi de întreci alte patru medalii, după ce în prima zi sportivii de la CSM Craiova au obținut tot 4 medalii.

Cristina Bălan, legitimată la CSM Craiova, a devenit campioană națională de tineret în proba de 800 m, cu timpul de 2.08.56. Cu această performanță a cucerit și medalia de bronz la seniori.

Ștafeta a clubului CSM Craiova, formată din Mihaela Popescu, Mariana Fică, Ștefania Sandu și Cristina Bălan, a cucerit bronzul în proba de 4×2 ture, iar Alexandru Corneschi (CSM Craiova) a urcat pe a doua treaptă a podiumului, în proba de 3000 m (8.20.23).