FOTO. Baschet Medias Facebook

SCM Universitatea Craiova a pierdut manșa tur din turul 3 al Cupei României, scor 88-86, miercuri, pe terenul formației CSM Mediaș (locul 3 în Grupa Galbenă din LNBM).

Medieșenii au intrat la pauza mare la diferență de o posesie, scor 40-37 (22-20, 18-17) și și-au mărit avantajul de pe tabela de marcaj înaintea ultimelor 10 minute de joc. – 65-59. Ultimul sfert al partidei a revenit oltenilor, însă aceștia nu au reușit însă să împiedice victoria gazdelor. Calificarea se joacă în Bănie.

Igor Mijajlovic a totalizat 23 puncte și 5 pase decisive, Vlad Koreniuk a terminat meciul cu 20 puncte și 9 recuperări, iar Goran Gajovic a adăugat 17 puncte și 7 recuperări.

Meciul retur dintre SCM Universitatea Craiova și CSM Mediaș se va disputa marți, 12 februarie, de la ora 18.00, în Sala Polivalentă din Craiova.