Volei (M): Prima înfrângere pentru trupa lui Pascu | VM Zalău – SCMU Craiova 3-1

0
370
SCMU Craiova - VM Zalău 3-2 | Divizia A 1, etapa 2 | FOTO: Ionuț Greere
SCMU Craiova – VM Zalău 3-2 | Divizia A 1, etapa 2 | FOTO: Ionuț Greere

SCMU Craiova a condus cu 1-0 la Zalău, dar a pierdut cu 3-1 și pleacă fără punct(e) de pe terenul marii rivale din campionat.

În primul set s-a mers cap la cap până la până la 9-9. Trupa lui Dănuț Pascu s-a desprins la 15-10, 21-15 și au închis parțialul la 25-19. În setul doi, voleibaliştii zălăuani au fost mai exacţi la blocaj şi au servit mult mai bine, au condus cu 5-2. Craiovenii nu au cedat uşor şi au reuşit să egaleze la 7, ba mai mult, au preluat inițiativa și au trecut în avantaj, 10-8. Ambele echipe au alternat la timona, oltenii au avut 23-22, dar cei care au reușit să își adjudece setul au fost gazdele, 26-24.

Seturile 3 și 4 au fost dominat clar de formația sălășeană, care administrează prima înfrângere a sezonului Craiovei și se desprinde în fruntea clasamentului.