Volei (M): SCMU Craiova – Unirea Dej 3-0 | Divizia A1, etapa 4 | FOTO: Ionuț Greere

Voleibaliștii de la SCMU Craiova au obţinut, sâmbătă, o victorie categorică, scor 3-0, împotriva formaţiei Unirea Dej, într-o partidă care a contat pentru etapa a 4-a a Diviziei A1.

Băieții pregătiți de Dănuț Pascu s-au impus cu 25-18 în primul set, 25-20 în setul secund, iar setul al treilea a fost ceva mai disputat, încheiat într-un final cu victoria “oltenilor” tot cu scorul de 25-20.

Craiova își consolidează poziția de lider, iar în următoarea etapă se deplasează la Galați, pentru disputa cu Arcada.

SCMU CRAIOVA: Halilovic 7 p, Lică 16 p, Milivojevic 7 p, Imhoff 7 p, Sestan 9 p, Olteanu 10 p – Majstorovic (L).