FOTO Volei (F): Înfrângere amară

0
357
Volei (F): SCMU Craiova - CSU Oradea 0-3 | Divizia A 2 Vest, etapa 5 | FOTO: Ionuț Greere
Volei (F): SCMU Craiova – CSU Oradea 0-3 | Divizia A 2 Vest, etapa 5 | FOTO: Ionuț Greere

Voleibalistele de la SCMU Craiova au cedat fără drept de apel meciul disputat în această dimineață, scor 0-3, în fața formației CSU Oradea, contând pentru etapa cu numărul 5 a Diviziei A 2 Vest.

Oltencele au început perfect acest campionat, trei meciuri câștigate în deplasare, fără set pierdut, iar în următoarele două jocuri, ambele pe teren propriu, fetele antrenate de Lucian Zlotea nu au mai reușit să își treacă în cont un set câștigat.

Scorul pe seturi a fost: 12-25, 20-25, 12-25. Gazdele au contat doar în setul secund, parțial în care au revenit de la 14-16 și s-au desprins la 19-16, însă nu au reușit să închidă și setul.

Fără Andreea Matei, accidentată, Lucian Zlotea a jucat în următoarea formulă: Constantinescu, Truță, Zlotea, Lupu-Banga, Bicuț, Rizan – Pîrvan (L). Au mai jucat: Andreescu, Brabete și Blendea.