Liga 3: Remize pentru echipele doljene | Rezultatele din seria 3

0
705
Liga 3: Universitatea Craiova 2 - Sporting Roșiori 2-2 | Foto: Sport-Vartos
Liga 3: Universitatea Craiova 2 – Sporting Roșiori 2-2 | Foto: Sport-Vartos

Echipa secundă a Universității Craiova şi Sporting Roșiori au terminat la egalitate, scor 2-2, partida disputată pe stadionul „Extensiv” din Parcul Nicolae Romanescu, contând pentru etapa a 5-a din seria 3 a Ligii 3.

Oaspețiii au deschis scorul în primul minut de joc, prin Roman, după o gafă în apărarea oltenilor. Alb-albaștrii au întors scorul până la pauză, Jovan Markovic (23) și italianul Fausto Rossi (39) au stabilit scorul primei reprize, 2-1.

Roșiori a făcut legea în partea a doua a jocului și firesc a venit și golul egalizator. Brânceanu l-a învins pe Dică, după ce a reușit să tracă cu ușșurință de Țegle. Oaspeții au mai ratat câteva ocazii până la finalul jocului, dar scorul a rămas neschimbat până la ultimul fluier al arbitrului.

U Craiova 2: Dică – Borța (65, Constantinescu), Ion, Puțaru (90+1, Ciutică), Bogdan – Țegle (68, Alex Dinu), Rossi, Alex Vulpe – Vali Constantin, Markovic, Trancă (56, Nițu). Antrenor: Dragoș Bon.

Nou-promovata U Craiova 1948 SA a terminat la egalitate, scor 1-1 (0-1), meciul disputat în deplasare, în compania formației Turris Turnu Măgurele. Avram a deschis scorul în minutul 4, pentru gazde a marcat Balgiu din lovitură de la 11 m (84).

CITETEȘTE ȘI Filiași a trecut de echipa secundă a Sibiului | CSO Filiași – FC Hermannstadt II 2-0