În perioada 7-9 septembrie 2018, ca­pi­tala Bosniei-Herzegovina, Sarajevo, a găzduit Campionatul Balcanic de lupte pentru cadeți. Luptărorii craioveni au cucerit 4 medalii – două de aur și două de bronz, contribuid astfel la câștigarea locului 1 in clasamentul pe națiuni.

Alisa Bora, legitimată în dublă LPS Craiova – CSU Craiova, a câștigat medalia de aur la categoria 40 kg. Titlul balcanic l-a obținut și sportiva Roxana Capezan, de la CSM Craiova.

La categoria 46 kg,  Ana Cristescu (LPS-CSM), a luat medalia de bronz la categoria 46 kg. Rezul­tat similar a obținut și sportivul legitimat la LPS Craiova – CSU Craiova, bronz – categoria 110 kg.

Alexandra Anghel, bronz în Polonia

Luptătoarea craioveană Alexandra Anghel, legitimată la CS Universitatea Craiova, a câștigat medalia de bronz la un turneu internațional desfășurat în Polonia – Turneu Mondial „Ranking Series”, turneu de calificare pentru Campionatul Mondial din luna octombrie, de la București.