VIDEO Echipa națională: Markovic a recidivat | Atacantul Craiovei a marcat din nou pentru reprezentativa U 19

0
2084
JOvan Markovic | FOTO: FRF
Jovan Markovic | FOTO: FRF

Reprezentativa Under 19 a României a câștigat luni, 10 septembrie, la Centrul Național de Fotbal Buftea, al doilea joc amical în fața selecționatei similare a Ciprului, scor 1-0. Unicul gol al partidei a fost înscris de Jovan Markovic, din penalty, în minutul 45. România a terminat jocul cu un om în minus în urma eliminării lui Valentin Mihăilă, din minutul 66.

Cei doi jucători ai Universității Craiova au marcat golurile victoriei și în primul meci amical dintre cele două reprezentative.

ROMÂNIA U 19: Cristea – Rus (Țîrlea, 90′), Screciu-cpt, Ehmann, S. Șerban (Manolache, 90′) – M. Șerban (Leca, 89′), Toma (Chiriac, 39′) (Duminică, 90′) – Petrila (Horșia, 58′), Sefer (16. Țicu, 89′), MihăilăMarkovic (Ion, 90′). Antrenor: Daniel Oprescu