Șerban și Mihăilă | FOTO: FRF

Reprezentativa Under 19 a României a învins cu 2-1 selecționata similară a Ciprului, sâmbătă, într-o partidă amicală disputată la Mogoșoaia.

Oaspeții au deschis scorul repede, încă din minutul 11 prin Louka, însă tricolorilor le-a aparținut repriza secundă. Selecționerul Daniel Oprescu a făcut două schimbări inspirate, jucătorii Universității Craiova, Markovic și Mihăilă au înscris pentru victoria României.

România: Cristea – Țîrlea (Rus 68′), Screciu (Leca 90+2) , Ehmann (Cană 90+2), Țicu ( Șerban 68′) – Manolache (M. Șerban 53′), Chiriac (Toma 90+2) – Horșia (Mihăilă 53′), G. Șerban (Markovic 39′), Petrila (Duminică 68′) – Ion (Sefer 39′). Antrenor: Daniel Oprescu.