Rebeca Bărăga împreună cu antrenorul Valentin Boboșca

Vara a venit, iar luptătorii au început competițiile pe nisip organizate la malul Mării. Sâmbătă și duminică a avut loc un prim concurs de acest gen, Campionatul Național pe Plajă la juniori 3 și 4, desfășurat weekendul trecut, la Limanu – 2 Mai.

Aflată în dublă legitimare LPS-CSM Craiova, Rebeca Bărăga a fost cea mai bună la categoria 50 kg și și-a adjudecat fără probleme titlul național.

Aflat tot sub îndrumarea antrenorului Valentin Boboșca, luptătorul Daniel Cocoșilă a ocupat locul secund la competiția pe plajă în cadrul categoriei 60 kg, juniori 4, pierzând în finală contra unui sportiv din Târgu Mureș care deține și un titlu european la activ.

O altă medalie a fost obținută de Alisa Bora. Sportiva legitimată la LPS „Petrache Trișcu” a urcat pe treapta a treia a podiumului la categoria 40 kg. Alisa este antrenată de frații Marius și Aurel Cimpoeru.