Campionatul Regional de Mini Fotbal SV / FOTO: Ionuț Greere

Sâmbătă au continuat la Baza Sportivă Atletico din Craiova meciurile din faza grupelor Campionatului Regional de MiniFotbal – Regiunea SV. ElectroFlux Craiova a câștigat ambele meciuri, dar a ratat calificarea în sferturile de finală. Din grupa craiovenilor merg mai departe MAV Timișoara și Sportin Deva.

Meciurile de sâmbătă au fost spectaculoase, am avut parte de goluri de generic, parade spectaculoase, dar și multe tensiuni.

GALERIE FOTO AICI

REZULTATELE COMPLETE DIN FAZA GRUPELOR

GRUPA A
MAV Sports Timișoara – ElectroFlux Craiova 0-0 / 6-5
FC Rangers Sibiu – TAD Severin 2-9 / 3-0 (masa verde) – formația TAD Severin s-a retras
ElectroFlux Craiova – Sporting Deva 1-1 / 4-5
MAV Sports Timișoara – TAD Severin 6-1
Sporting Deva – FC Rangers Sibiu 6-3


ElectroFlux Craiova – TAD Severin 3-0 (masa verde) – formația TAD Severin s-a retras
MAV Sports Timișoara – FC Rangers Sibiu 7-0
Sporting Deva – TAD Severin 3-0 (masa verde) – formația TAD Severin s-a retras
FC Rangers Sibiu – ElectroFlux Craiova 0-9
Sporting Deva – MAV Sports Timișoara 0-5

CLASAMENT: 1. MAV Sports Timișoara 11 p, 2. Sporting Deva 8 p, 3. ElectroFlux Craiova 8 p, 4, Rangers Sibiu 3, 5. TAD Severin 0 p

GRUPA B
FC Boromir Rm. Vâlcea – Romos Orăștie 6-2
MFC Corvinul Hunedoara – FC Justiția Rm. Vâlcea 3-0 (masa verde)
Romos Orăștie – Borussia Hermanstadt 1-5
FC Boromir Rm. Vâlcea – FC Justiția Rm. Vâlcea 3-0 (masa verde)
Borussia Hermanstadt – MFC Corvinul Hunedoara 1-0


Romos Orăștie – FC Justiția Rm. Vâlcea 3-0 (masa verde)
FC Boromir Rm. Vâlcea – MFC Corvinul Hunedoara 1-0
FC Justiția Rm. Vâlcea – Borussia Hermannstadt 0-3 (masa verde)
MFC Corvinul Hunedoara – Romos Orăștie 5-2
Borussia Hermanstadt – FC Boromir Rm. Vâlcea 1-3

CLASAMENT: 1. FC Boromir 12 p, 2. Borussia Hermannstadt 9 p, 3. Corvinul Hunedoara 6 p, 4. Romos Orăștie 3 p, 5. FC Justiția 0 p

GRUPA C
FC Hermannstadt – FC Nurvil Rm. Vâlcea 2-2 / 5-4
Codavinci Reșița – ISU Gorj 4-1
FC Nurvil Rm. Vâlcea – Zopas Timișoara 1-5
FC Hermannstadt – ISU Gorj 2-1
Zopas Timișoara – Codavinci Reșița 0-4


FC Nurvil Rm. Vâlcea – ISU Gorj 2-1
FC Hermannstadt – Codavinci Reșița 1-1 / 3-4
ISU Gorj – Zopas Timișoara 1-2
Codavinci Reșița – FC Nurvil Rm. Vâlcea 4-1
Zopas Timișoara – FC Hermannstadt 0-2

CLASAMENT: 1. Codavinci 11 p, 2. Hermannstadt 9 p, 3. Zoppas 6 p, 4. FC Nurvil 4 p, 5. ISU Gorj 0 p.

GRUPA D

FC Boromir Deva – Hercules Drobeta 2-2 / 5-4
Dream Team Târgu Jiu – Inter Sibiu 5–0
Hercules Drobeta – Liberty Hunedoara 1-4
FC Boromir Deva – Inter Sibiu 4-2
Liberty Hunedoara – Dream Team Târgu Jiu 0-4


Hercules Drobeta – Inter Sibiu 4-3
FC Boromir Deva – Dream Team Târgu Jiu 0-0 / 2-3
Inter Sibiu – Liberty Hunedoara 0-4
Dream Team Târgu Jiu – Hercules Drobeta 4-1
Liberty Hunedoara – FC Boromir Deva 3-2

CLASAMENT: 1. Dream team Tg.Jiu 11 p, 2. Liberty Hunedoara 9 p, 3. Boromir Deva 6 p, 4. Hercules 4 p, 5. Inter Sibiu 0 p.

PROGRAMUL SFERTURILOR DE FINALĂ

FC Boromir Rm.Vâlcea – FC Hermannstadt
Codavinci Reșița – Liberty Hunedoara
Dream team Tg. Jiu – Sporting Deva
MAV Sports Timișoara – Borussia Hermannstadt

Din cauza condițiilor meteo care au făcut impracticabile cele două terenuri de la Baza Sportivă Atletico, meciurile din sferturile Campionatului Regional Sud-Vest, programate inițial sâmbătă seara, au fost amânate pentru duminică dimineața.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.