Un nou trofeu vine în Bănie ! Echipa U 17 a Universității Craiova a câștigat sâmbătă SuperCupa României. Formația antrenată de Dragoș Bon a învins la Mogoșoaia, scor 1-0, FC Viitorul Constanța.

Băieții lui Bon s-au aruncat în atac încă din primele minute, iar Markovic și Moga au ratat rând pe rând ocazii imense de a deschide scorul. Insistențele alb-albastre și-au spus cuvântul în minutul 35: Luis Nițu a marcat fără emoții din interiorul careului.

Ritmul jocului a devenit unul alert în partea a doua a jocului. Apărarea craioveană și-a făcut datoria și scorul a rămas neschimbat până la finalul partidei.

Universitatea Craiova U 17: Preduț – Dobre, Negrea G., Rezeanu – Sîrbu, Cojocaru (cpt.),  Moga –  Pătulea – Nițu, Markovic,  Moldovan. Pe parcursul meciului au mai evoluat: Baiaram, Boștină și Simon și Negrea T.