Sâmbătă, 2 iunie, la Râmnicu Vâlcea s-a disputat o nouă ediție a „Cupei Saishin”, competiție care a adunat la start 447 de sportivi de la 30 de cluburi din țară.

Karatiștii de la cluburile din Bănie au câștigat 51 de medalii, dintre care 9 de aur, 12 de argint și 30 de bronz. LPS Craiova a obținut în clasamentul general locul 4.

REZULTATE

LPS CRAIOVA

LOCUL I
1. VASILE MADALINA, CALARASU ISABEL, VLAD CEZARA – KATA ECHIPE JUNIOARE
2. LUPEANU ALDANA – KUMITE IND. CADETE – 54KG
3. TANASIE IANIS – KATA IND MINICADETI
4. CROITORU VLAD – KUMITE IND. COPII 3 -35 KG
5. PINOSANU NORA – KUMITE IND. COPII 32 – 45KG

LOCUL II
1. VASILE MADALINA – KUMITE IND. CADETE – 54KG
2. FIRANESCU EDUARD – KUMITE IND. CADETI +70KG
3. BARAGAN CRISTIANA – KUMITE IND. COPII 3 -45KG
4. PINOSANU NORA – KATA IND. COPII 3

LOCUL III
1. VLAD CEZARA – KUMITE IND. JUNIOARE – 59 KG
2. VLAD CEZARA – KATA IND. JUNIOARE
3. CALARASU ISABEL – KATA IND. JUNIOARE
4. ROSIU RAZVAN – KATA IND. JUNIORI
5. POPESCU DENIS, FULGER RAZVAN, PANDURU STEFANITA – KATA ECHIPE JUNIORI
6. SIRBULESCU ROBERT – KUMITE IND. MINICADETI -50 KG
7. ROMBU CLAUDIU – KUMITE IND. MINICADETI +55 KG
8. ROMBU CLAUDIU – KATA IND. MINICADETI
9. TANASIE IANIS – KUMITE IND. MINICADETI -35 KG
10. BARAGAN CRISTIANA – KATA IND. COPII 3
11. BOTEA GABRIEL – KUMITE IND. COPII 2 -30 KG
12. BOTEA GABRIEL – JOC TEHNIC (MANECHIN) IND. COPII 2 -30 KG
13. MITROI SIMON – JOC TEHNIC (MANECHIN) IND. COPII 2 -40 KG
14. BARBOSU RICARDO – JOC TEHNIC (MANECHIN) IND. COPII 2 -35 KG
15. BARBOSU RICARDO – KUMITE IND. IND. COPII 2 -35KG
16. ILEANA EVA – JOC TEHNIC (MANECHIN) IND. COPII 1 -25 KG
17. ROMAN ANTONIA – JOC TEHNIC (MANECHIN) IND. COPII 1 +25 KG

Sportivii sunt antrenați de Geri Mitroi.

CS BUSHI CRAIOVA

Locul I
1.  Batineanu Luca: Kata individual 10-11 ani
2.  Calin Victor – Joc tehnic 8-9 ani

Locul II
1.  Lila Bogdan – Joc tehnic 8-9 ani +35 kg
2.  Lila Bogdan, Calin Victor, Geara David – Kata echipe 8-9 ani
3.  Stanuca Ana, Manta Irina Bianca, Veltan Mirela – Kata echipe Juniori
4.  Stanuca Ana Maria – Kata ind Juniori 16-17 ani
5.  Veltan Mirela – Kumite ind WKF -59 KG
6. Zamfir Anisia – Kata ind 10-11 ani

Locul III
1.  Batineanu Luca- Kumite individual WKF – 45kg
2.  Calin Daria, Lila Teodora, Stefan Denisa – Kata echipe juniori
3.  Manta Irina Bianca – kumite ind WKF +54 kg
4.  Lila Bogdan – kata ind -8-9 ani
5.  Lila Bogdan – kumite ind WKF -8-9 ani
6.  Geara David – joc tehnic 8-9 ani – 30 kg
7.  Stefan Denisa- Kata ind 12-13 ani
8.  Trasca Daria – kumite WKF 10-11ani
9.  Zamfir Anisa Gabriela – Kumite ind WKF 19-11 ani – 35 kg

ACS JION CRAIOVA

Locul I
1. Butaru Erik, Tudor David, Gheorghiu David- Kata echipe – 8-9 ani
2.  Floroaia Gabriela – Joc tehnic 6-7 ani +25kg

Locul II
1.  Gheorghiu David – kata individual 6-7 ani
2.  Tomescu Lacramioara – Joc tehnic 6-7 ani +25kg

Locul III
1. Butaru Erik – Kumite ind WKF 8-9 ani – 40kg
2.  Floroaia Gabriela – kata ind 6-7 ani
3.  Prioteasa Razvan – Kumite ind WKF 10-11 ani -45kg
4.  Tudor David Mihai – Joc tehnic 8-9 ani -35kg

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.