FOTO Liga 3: „Satelitul” Craiovei a încheiat sezonul cu o victorie în fața ultimei clasate

0
751
Liga 3, Seria 4 - Etapa 30 / Universitatea Craiova 2 - Nouva Mama Mia Becicherecu Mic 3-0
Liga 3, Seria 4 – Etapa 30 / Universitatea Craiova 2 – Nouva Mama Mia Becicherecu Mic 3-0

Echipa a doua a Universității Craiova a jucat în devans ultima etapă din seria 4 a Ligii 3. Elevii antrenați de Cornel Papură și Mugur Gușatu au câștigat cu scorul de 3-0 (1-0), marți, pe stadionul „Extensiv”, partida disputată în compania celor de la CS Nouva Mama Mia Becicherecu Mic.

Oltenii au contralat partida și au deschis scorul în minutul 11. Vasile Constantin l-a învins pe Costaie după o acțiune de toată frumusețea. Alb-albaștrii s-au întrecut în ratări la poarta timișorenilor, însă nu au mai reușit să trimită mingea în poartă.

Partea a doua s-a desfășurat în aceeași notă de dominare a gazdelor. Desprinderea a venit târziu, Alex Dinu și Vulpe au înscris în ultimele minute ale partidei.

Corneliu Papură a mizat pe următorul prim unsprezece: Dică – Borța,Țoiu, Ion – Juncu, Constantin, Șerban, Buzan – Mihăilă, Manda, Frăsineanu. Pe parcursul meciului au mai intrat Trancă (46), Vulpe (46), Dinu (55) și Trocan (71).

Universitatea Craiova 2 va termina sezonul 2017-2018 din Liga 3 pe locul 5 în seria 4 – 42 de puncte la activ.