Pugiliștii craioveni şi-au demonstrat valoarea şi la Cupa României pentru juniori, competiție care a avut loc la Câmpulung. Sportivii craioveni au cucerit patru medalii de aur.

Clubul CSM Craiova a fost reprezentat cu succes la Cupa României de juniori la box de pugilistul Daniel Dumitru, care a ocupat primul loc la categoria 80 de kg, acesta fiind antrenat de Marcel Sârba.

SCM Craiova a avut trei câștigători ai Cupei, Cosmin Toboşaru (57 kg), Vidu Jr. Miclescu (+80 kg) – din grupa antrenorilor Ion Joița și Petre Ștoiu, și Bogdan Dumitru (66 kg) – din grupa antrenorilor Ion Dragomir și Dora Mustățea.

CSM Craiova a amai avut un reprezentant, dar Alberto Florescu a fost eliminat din al doilea meci în care l-a întâlnit pe Vidu Jr. Miclescu, legitimat la SCM Craiova.