0
429
CSO Filiași - Cetate Deva 1-1 / Liga 3, Seria 4 - etapa 18
CSO Filiași – Cetate Deva 1-1 / Liga 3, Seria 4 – etapa 18 / Foto: CSOFILIAȘI

Formația CSO Filiași terminat la egalitate, scor 1-1, în partida disputată astăzi, pe stadionul “Chimia” din Ișalnița, în compania echipei Cetate Deva, contând pentru etapa a 18-a din seria a 4-a din Liga 3.

Golul doljenilor a fost marcat de Cristi Tudor, lovitură de cap, după o centrare venită dintr-o lovitură liberă executată de pe partea dreaptă de Ionuț Badea (38). Oaspeții au restabilit egalitatea în minutul 59. Ionuț Tătaru l-a învins pe Nedianu cu o lovitură de cap.

Gazdele au terminat meciul de pe Combint în inferioritate numerică, Badea a fost eliminat în minutul 72 pentru cumul de cartonașe galbene.

CSO FILIAȘI – CETATE DEVA 1-1 (1-0)

CSO Filiași: Nedianu – Calu, Preda, Lupu, Tereche – D. Stancu, Tudor – Geanimu (46, L. Roman), Badea, Crușoveanu – Dinu (88, Borneci). Antrenor: Silviu Lung.

Cetate Deva: Gîrlea – Șoit, Kelemen (36, Doboș), Tătaru, Moț (83, Bărbuleț), Chirleșan, Boldea, Cornea, Marius Lupu (76, Tornyai), Ad. Bedea, Voineag. Antrenor: Gheorghe Cornea.

Cartonașe galbene: Preda, Badea (2) / Șoit, M. Lupu.

Cartonaș roșu: Badea

Au arbitrat: Mădălin Alexandru Dumitru – Andrei Pavel Cojocaru, Viorel Pînzaru.

Observatori: Grigore Tomoioagă, Ionuț Cusca.