În localitatea Baru din județul Hunedoara s-a desfășurat de curând „Cupa Masibo”, competiție la care au participat peste 460 de sportivi din 29 de cluburi, printre care și sportivi de la cluburile din Bănie.

Clubul Sportiv BUSHI a participat cu o delegatie de 15 sportivi si doi arbitrii. Rezultatele obtinute de sportivii clubului sunt urmatoarele:

Locul 1:
Trașcă Daria – joc tehnic
Călin Victor – joc tehnic
Floroaia Gabriela – circuit
Radeș Erik, Lila Bogdan, Călin Victor – kata echipe
Manta Bianca, Stănucă Ana, Veltan Mirela – kata echipe

Locul 2:
Zamfir Anisia – kata
Bătineanu Luca – kumite
Veltan Mirela – kumite
Floraia Gabriela -joc tehnic
Gheorghiu David – circuit
Trașcă Daria – circuit
Manta Bianca, Stănucă Ana, Veltan Mirela – kumite echipe
Lila Teodora, Călin Daria – kumite echipe

Locul 3:
Radeș Erik – kata
Trașcă Daria – kata
Floroaia Gabriela – kata
Zamfir Anisia – kumite
Trașcă Daria – kumite
Floroaia Gabriela – kumite
Călin Daria – kumite
Manta Bianca – kumite
Gheorghiu David – joc tehnic
Radeș Erik – circuit
Călin Victor – circuit
Tomescu Lăcrămioara – circuit
Radeș Erik, Lila Bogdan, Călin Victor – kumite echipe

CS BUSHI Craiova s-a clasat în urma acestor rezultate pe locul 7.

Sportivii de la Liceul cu Program Sportiv (LPS) „Petrache Trișcu” s-au clasat în final pe locul 5, în urma următoarelor rezulate:

Locul 1:
Pinoșanu Nora – Kumite individual
Croitoru Vlad – Kumite individual
Croitoru Vlad – kata începători
Calarașu Issabel – kumite junioare
Lupeanu Aldana – kata individual juniori
Călarășu Issabel, Vasile Mădălina, Lupeanu Aldana, Vlad Cezara – kumite echipe

LOCUL 2:
Croitoru Ana – joc tehnic
Pinoșanu Nora – kata individual
Hîrceanu Anna – kumite individual
Firănescu Eduard – kumite individual
Vasile Mădălina – kata individual junioare
Vasile Mădălina – kumite
Fulger Răzvan – kumite

LOCUL 3:
Croitoru Ana – kata individual – 8 ani
Budan Patrick – kata individual 10-11 ani
Vasile Mădălina – kumite
Călărașu Issabel – kata
Vlad Cezara – kata individual
Pinoșanu Nora, Hîrceanu Patricia – kumite echipe
Rombu Claudiu, Sîrbulescu Robert, Popescu Denis – kumite echipe
Panduru Ștefăniță, Tănăsie Ianis, Fulger Răzvan – kumite echipe

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.