Cel mai important eveniment intern al sezonului, mai precis Campionatele Naţionale de atletism indoor – etapa finală, rezervate seniorilor şi tineretului, s-a încheiat duminică la sala din cadrul CNSB „Lia Manoliu” din Capitală.

Sportivii craioveni au cucerit în ultima zi a competiției alte 3 medalii de bronz. Sâmbătă, în prima zi a competiției, atleții de la cluburile din Bănie au câștigat 6 medalii.

Ștafeta feminină de la CSM Craiova a cucerit medalia de bronz în proba de 4×2 ture. În componență cu Delia Pădureanu, Mihaela Popescu, Mariana Fică și Cristina Bălan, au terminat cursa cu timpul de 3.37.56.

Ionuț Drăgușin, legitimat la CSM Craiova, a terminat la tineret, în proba de 3000 m, fiind înregistrat cu timpul de 8.32.91. De asemena, Cristina Bălan a luat bronzul la 800 m – categoria tineret, cu timpul cu 2.14.01.