Handbal (F): Craiova a remizat la Bistrița

0
788
Fază din meciul de handbal feminin CSM Bistrița - SCM Craiova 28-28, Liga Florilor, etapa 14 - Foto: Mihai Pintea
Fază din meciul de handbal feminin CSM Bistrița – SCM Craiova 28-28, Liga Florilor, etapa 14 – Foto: Mihai Pintea

Echipa de handbal feminin SCM Craiova a terminat la egalitate meciul disputat astăzi, în deplasare, scor 28-28, în compania formației CSM Bistrița, contând pentru etapa a 14.

Gazdele au intrat la cabine cu un ecart de 3 goluri (15-12) după o primă repriză echilibrată.  Diferența s-a făcut practic în ultimul minut.

Bistrița s-a desprins chiar și la patru goluri în partea a doua jocului, însă handbalistele craiovence, cravașate de pe margine de Bogdan Burcea, au strâns rândurile, și până la final recuperat ecartul de pe tabela marcaj. Rezultat final 28-28 și ambele se pot simți nedreptățite de pierderea a altor 2 puncte.