FOTO Volei (M): Craiova a trecut în minimum de seturi de Baia Mare

1
356
Volei masculin ➡ Divizia A 1 📷 SCMU Craiova 🆚 Explorări Baia Mare / FOTO: Ionuț Greere

Echipa de volei SCMU Craiova a câștigat cu scorul de 3-0 partida disputata, sâmbată, pe teren propriu, în compania celor de la Explorări Baia Mare, contând pentru etapa cu numărul 15 din Divizia A 1 masculin.

Formația pregătită de Dănuț Pascu nu a avut nici un fel de dificultate în a-și apropia victoria în minimum de manșe, după un meci dominat tehnic și tactic, da capo al fine. Chiar dacă oaspeții au condus atât în primul set, cât și în al doilea, alb-albaștrii și-au fructificat din plin avantajul terenului propriu și au închis ostilitățile în favoarea lor. Setul al treilea a fost doar un simplu antrenament cu public.

Scorul pe seturi a fost: 25-20, 25-22, 25-14. Durata totală a partidei a fost de doar 75 de minute.

Dănuț Pascu nu a efectuat nicio mutare pe întreaga durată a meciului și a jucat în următoarea formulă: Hohne, Sippola, Ene, Radevic, Blagojevic, Olteanu – Rosic (L).