Handbal masculin, Craiova – Oradea 32-38 / Divizia A, Seria B – FOTO: Ionuț Greere

Echipa de handbal masculin CS Universitatea Craiova s-a înclinat în fața formației CSM Oradea, scor 32-38, sâmbătă, în ultima etapă a turului Diviziei A, seria B.

Cele două formații au mers cap la cap până în minutul 20 al partidei, moment în care oaspeții s-au desprins decisiv și și-au asigurat victoria încă de la finalul primei reprize (14-20). Actul secund a stat tot sub semnul echilibrului, craiovenii nu au reușit să micșoreze ecartul de pe tabela de marcaj, dar nici bihorenii nu au mai forțat până la finalul jocului.

UNIVERSITATEA CRAIOVA – CSM ORADEA 32-38 (14-20)

CRAIOVA: Gheorghiță, Lupitu – Păun 9, Ciorogaru 7, Mănescu 5, Luntraru 5, Zaritchi 4, Iovănescu 2, Șerban, Mitran, Rușeanu.

ORADEA: Niculai, Duma – Munea 10, Stroe 7, Pop 6, Munteanu 4, Doboș 4, Libert 4, Crăciun 3, Zamfir.