În perioadă 27-29 octombrie 2017 s-a desfășurat la Târgu Secuiesc – Cupă României de Karate Shotokan pentru copii, minicadeți, cadeți, juniori și seniori, precum și Campionatul Național de Karate-do Shotokan Sanbon Shobu și Jyu Kumite.

La această competiție au participat 329 de sportivi de la 27 de cluburi din România, printre care și LPS „Petrache Trișcu” Craiova și CS Bushi Craiova. Karatiștii craioveni au venit acasă cu tolba plină de medalii: 83 de medalii (37 de aur, 21 de argint și 25 de bronz).

IATĂ MAI JOS REZULTATELE OBȚINUTE DE SPORTIVII CRAIOVENI

REZULTATE LPS “PETRACHE TRISCU”

CAMPIONATUL NATIONAL DE SHOBU SANBON

LOCUL  I

CALARASU ISABEL – KUMITE IND. SHOBU SANBON JUNIORI     – 59KG;
VASILE MADALINA – KUMITE IND. SHOBU SANBON CADETE  -54KG;
ROMBU CLAUDIU – KUMITE IND. SHOBU SANBON MINICADETI   +56KG;
SIRBULESCU ROBERT – KUMITE IND. SHOBU SANBON COPII 3    +42KG;
TANASIE IANIS – KUMITE IND. SHOBU SANBON COPII 3     34KG;
HIRCEANU ANNA – KUMITE IND. SHOBU SANBON  COPII 3    +38KG;
CEANA SORIN   – KUMITE IND. SHOBU SANBON COPII 1   30KG;

LOCUL II
POTCOVARU ALEXANDRU – KUMITE IND. SHOBU SANBON  JUNIORI 61KG;
ENASOIU ANDREI – KUMITE IND. SHOBU SANBON  JUNIORI   76KG;
RADOI CATALIN – KUMITE IND. SHOBU SANBON JUNIORI    +76KG;
VILCEANU ALEXANDRU – KUMITE IND. SHOBU SANBON CADETI 70KG;
BUSCA VITTORIA – KUMITE IND. SHOBU SANBON CADETE  +54KG;

LOCUL III
PETRESCU DENIS – KUMITE IND. SHOBU SANBON CADETI   -63KG;
HIRCEANU PATRICIA – KUMITE IND.  SHOBU SANBON  COPII 3 34KG;
CROITORU VLAD – KUMITE IND.  SHOBU SANBON  COPII 3 30KG;

REZULTATE LPS “PETRACHE TRISCU”- CUPA ROMANIEI

LOCUL I

  1. IORDACHE LUIZA

ROMBU ALEXANDRA                   – KUMITE ECHIPE SENIOARE;

CALARASU ISABEL

  1. ENASOIU ANDREI – KUMITE IND. SHOBU IPPON JUNIORI 76KG;
  2. POTCOVARU ALEXANDRU

ENASOIU ANDREI                          – KUMITE ECHIPE JUNIORI

RADOI GABRIEL

  1. VASILE MADALINA – KUMITE IND. SHOBU IPPON CADETE  -54KG;
  2. VASILE MADALINA

LUPEANU ALDANA                       – KUMITE ECHIPE CADETE;

BUSCA VITTORIA

  1. ROMBU CLAUDIU  – KUMITE IND. SHOBU IPPON MINICADETI   +56KG;
  2. SIRBULESCU ROBERT – KUMITE IND. SHOBU IPPON COPII 3    +42KG;
  3. CROITORU VLAD                – KUMITE IND.SHOBU IPPON COPII 3      30KG;
  4. BUDAN-PIRVU PATRICK      – KUMITE  SHOBU IPPON COPII 3    38KG;
  5. HIRCEANU ANNA                         – KUMITE IND. SHOBU IPPON  COPII 3    +38KG;
  6. CROITORU VLAD, SIRBULESCU ROBERT, BUDAN-PIRVU PATRICK –  KUMITE ECHIPE COPII 3
  1. CEANA SORIN      – KUMITE IND. SHOBU IPPON COPII 1   30KG;
  2. CALARASU ISABEL      – KUMITE IND. WKF JUNIORI     – 59KG;
  3. VASILE MADALINA                 – KUMITE IND. WKF CADETE  -54KG;
  4. VILCEANU ALEXANDRU – KUMITE IND. WKF CADETI    70KG;
  5. BUDAN-PIRVU PATRICK – KUMITE IND. WKF COPII 3      38KG;
  6. SIRBULESCU ROBERT – KUMITE IND. WKF COPII 3    +42KG;
  7. TANASIE IANIS – KUMITE IND. WKF COPII 3     34KG;
  8. CEANA SORIN – KUMITE IND. WKF COPII 1   30KG;
  9. CALARASU ISABEL – KATA IND.  JUNIORI;
  10. VASILE MADALINA – KATA IND.  CADETE;
  11. BUDAN-PIRVU PATRICK – KATA IND.  COPII 3;
  12. CROITORU VLAD, SIRBULESCU ROBERT, BUDAN-PIRVU PATRICK  – KATA ECHIPE COPII 3

LOCUL II

  1. ROMBU ALEXANDRA, IORDACHE LUIZA, CALARASU ISABE – KATA ECHIPE SENIOARE
  1. RADOI CATALIN     – KUMITE IND. SHOBU IPPON JUNIORI    +76KG;
  2. CALARASU ISABEL – KUMITE IND. SHOBU IPPON JUNIORI     – 59KG;
  3. HIRCEANU ANNA       – KUMITE IND. SHOBU IPPON COPII 3  +38KG;
  4. POTCOVARU ALEXANDRU – KUMITE IND. WKF  JUNIORI       61KG;
  5. ENASOIU ANDREI – KUMITE IND. WKF JUNIORI   76KG;
  6. ROMBU CLAUDIU                – KUMITE IND. WKF MINICADETI   +56KG;
  7. POTCOVARU ALEXANDRU – KATA  JUNIORI;

LOCUL III

  1. RADOI CATALIN    – KUMITE IND. WKF JUNIORI    +76KG;
  2. POTCOVARU ALEXANDRU      – KUMITE  SHOBU IPPON  JUNIORI    61KG;
  3. VILCEANU ALEXANDRU  – KUMITE IND. SHOBU IPPON CADETI    70KG;
  4. BUSCA VITTORIA                    – KUMITE IND. SHOBU IPPON  CADETE  +54KG;
  5. PETRESCU DENIS     – KUMITE IND. WKF CADETI   -63KG;
  6. POPESCU DENIS                         – KUMITE IND.  WKF MINICADETI    56KG;
  7. HIRCEANU PATRICIA                  – KUMITE IND.  WKF  COPII 3    34KG;
  8. CROITORU VLAD  – KATA IND.  COPII 3;
  9. CEANA SORIN      – KATA IND.  COPII 1.

REZULTATE CS BUSHI CRAIOVA

Locul I

ZAMFIR ANISIA GABRIELA – Kata individual copii 8-9 ani;
MANTA IRINA BIANCA – Mumite WKF ind. feminin Cadeti
MANTA IRINA BIANCA – Kumite Shobu Ippon ind. Cadeti
MANTA IRINA BIANCA – Kumite Sanbon Shobu ind. Cadeti
DOBRE ROBERT – Kumite ind. Shobu Ippon Cadeti
CALIN DARIA, STEFAN DENISA, LILA TEODORA – Kata echipe Minicadeti
GEARA DAVID, RADES ERIK, LILA BOGDAN – Kata echipe Copii 8-9 ani

Locul II
MANTA IRINA BIANCA – Kata ind Cadeti
ZAMFIR ANISIA GABRIELA – Kumite ind Sanbon Shobu Copii 8-9 ani.
DOBRE ROBERT – Kata ind Cadeti
DOBRE ROBERT – Kumite ind Sanbon Shobu Cadeti
RADES ERIK – Kumite ind WKF Copii 8-9 ani
CALIN DARIA, STEFAN DENISA, LILA TEODORA – Kumite echipe Minicadeti
RADES ERIK, GEARA DAVID, LILA BOGDAN – Kumite echipe Copii 8-9 ani
ZAMFIR ANISIA GABRIELA, TRASCA DARIA – Kumite echipe Copii 8- 9 ani

Locul III
STANUCA ANA MARIA – Kata ind Juniori
LILA TEODORA – Kumite ind WKF Copii 10- 11 ani
STEFAN DENISA – Kumite ind WKF Minicadeti
ZAMFIR ANISIA GABRIELA – Kumite ind Copii 8-9 ani
ZAMFIR ANISIA GABRIELA – Kumite Shobu Ippon Copii 8-9 ani
TRASCA DARIA – Kumite ind WKF Copii 8- 9 ani
TRASCA DARIA – Kumite Sanbon Shobu Copii 8-9ani
DOBRE ROBERT – Kumite ind WKF Cadeti
DOBRE ANDREI – Kata ind Cadeti
LILA BOGDAN – Kumite ind WKF Copii 8-9 ani
LILA BOGDAN – Kumite ind Shobu Ippon Copii 8-9 ani
RADES ERIK – Kata ind Copii 8-9ani
RADES ERIK – Kumite ind Shobu Ippon Copii 8-9 ani

LĂSAȚI UN MESAJ