FOTO Liga 3: Meci anost pe Combinat | CSO Filiași – CSM Lugoj 1-1

0
526
Liga 3: CSO Filiași - CSM Lugoj 1-1, C4 - Etapa 8 / Foto: Ionuț Greere
Liga 3: CSO Filiași – CSM Lugoj 1-1, C4 – Etapa 8 / Foto: Ionuț Greere

CSO Filiași  a încheiat la egalitate, scor 1-1, partida disputată vineri, pe stadionul „Chimia” din Işalnița, în compania echipei CSM Lugoj, contând pentru etapa cu numărul 8 din Liga 3, Seria 4.

Bănățenii au deschis scorul în minutul 17, Lazea a șutat  puternic de la circa 18 metri la colțul din stânga al porții. Gazdele au restabilit egalitatea zece minute mai târziu. Tudor a plasat mingea din afara careului mare sub bară, uşor lateral stânga.

Ambele echipe au terminat meciul cu un jucător mai puțin pe teren. Fridrich a primit cartonașul roșu în minutul 60, pentru cumul de cartonașe roșii. Și Nicușor Neacșu a ajuns mai devreme la cabine, jucătorul Filiașului a primit cartonașul roșu direct, după un duel la mijlocul terenului.

CSO FILIAȘI – CSM LUGOJ 1-1 (1-1)

CSO Filiaşi: Nedeianu – Calu, Preda, Tereche, Neacşu – Borhot (’73, Dinu), Borneci, Tudor, Cruşoveanu – Badea, Geanimu (’78, Chivu). Antrenor: Victor Naicu.

CSM Lugoj: G. Păduraru – Filip, Miculescu, Fridrich, Roşie (’58, Radak) – Lăzea, Cuedan (’58, Ciubotariu) – Precupanu, Bozian, Velici (’77, Hărmăşan) – Cr. Păduraru (’54, Szekely). Antrenor: Cosmin Pătruescu.

Cartonaşe galbene: – / Fridrich ’37, ’60.

Cartonaşe roşii: Neacşu ’86 / Fridrich ’60.

Au arbitrat: Iulian Mihai – Ovidiu Dorobanțu, Vasile Duță.

Observatori: Adrian Ion, Ion Lupşa.

În etapa viitoare, CSO Filiaşi va evolua pe terenul celor de la Şoimii Lipova, jocul fiind programat sâmbătă, 21 octombrie, de la ora 15.00.