FOTO Liga 1: Repetiție eșuată ! Craiova – Chiajna 1-1

0
494
Alexandru Băluță se bucură după golul marcat în poarta lui Bălgrădean / Craiova - Chiajna 1-1 / FOTO: Ionuț Greere
Alexandru Băluță se bucură după golul marcat în poarta lui Bălgrădean / Craiova – Chiajna 1-1 / FOTO: Ionuț Greere

CS Universitatea Craiova a terminat la egalitate, scor 1-1 (1-1), meciul disputat pe teren propriu, pe stadionul „Municipal” din Drobeta Turnu Severin, cu Concordia Chiajna, în etapa a doua din Liga I.

Băluță a deschis scorul în minutul 13 al partidei. Bancu a centrat în fața porții, iar căpitanul gazdelor a șutat puternic, sub transversală. Replica oaspeţilor a venit după zece minute. Briceag a greșit nepermis,  Cristescu i-a furat mingea, a pasat până la Grădinaru, care a dat mingea peste Calancea, iar acelaşi Cristescu a egalat.

Alb-albaștrii au jucat mai mult cu gândul la meciul cu AC Milan și acest lucru s-a văzut în evoluția din această după-amiază.

CS UNIVERSITATEA CRAIOVA – CONCORDIA CHIAJNA 1-1 (1-1)

Craiova: Calancea – Dimitrov, Spahija, Kelic, Briceag – Gustavo, Screciu, Zlatinski (Rossi 63), Bancu (A. Popescu 85)– Băluţă – M. Roman.

Chiajna: Bălgrădean – Albu, Tipuric, Zeba, Bucurică – Grădinaru (Buleică 56), V. Gheorghe, R. Costin, Cristescu – Pena (Batin 71), Răducanu.

Cartonaşe galbene: Zlatinski ’32, Băluță ’55 / Pena ’28, Grădinaru ’49, Costin ’51, Bălgrădean ’92.

Arbitri: Lucian Rusandu – Valentin Avram, George Florin Neacşu; Cătălin Popa.

Observatori: Laszlo Sajtos, Adrian Ionescu.