Handbal (F): Mâine se trag la sorți sferturile de finală ale Cupei Romaniei. Ce adversar ți-ai dori pentru SCM Craiova ?

0
2286

Sediul Federației Române de handbal va găzdui mâine, 5 mai, de la ora 13, tragerea la sorti a următorului tur al Cupei României la handbal feminin. Meciurile din sferturile de finală e vor desfășura pe 11 mai 2017.

SCM Craiova s-a calificat aseară în sferturile de finală ale Cupei României, după ce s-a impus cu scorul de 24-19 (14-10)  în meciul din deplasare cu HC Zalău.

Distribuția se va face similar cu cea pentru optimile de finală. Echipele vor trage la sorți numerele de la 1 la 8, iar partidele se vor juca după cum urmează: între numerele 1–8, 2–7, 3–6 și 4–5. Echipele care vor extrage numerele de la 1-4 vor fi gazde, iar echipele care vor extrage numerele 5-8 vor fi oaspete. Câștigătoarele partidelor vor avansa în Final Four.

17:00
HC Dunărea Brăila 31 – 26 CS Măgura Cisnădie Sala Polivalentă „Danubius”, Brăila

19:00
Corona Brașov 25 – 29 CSM Bistrița Sala Sporturilor „Dumitru Popescu Colibași”, Brașov
Arbitri: Arsene, Bontea România
(10-16)

CSM București v „U” Alexandrion Cluj

HCM Râmnicu Vâlcea și CSM Unirea Slobozia au stat, fiind calificate direct în sferturile de finală.