Judo: Floriana Văcaru a câștigat Cupa Românei. Judokanii de la CSU Craiova au mai obținut 4 medalii de bronz

0
1998

cei 5 medaliati de la OradeaSala „Antonio Alexe” din Oradea a găzduit la finalul săptămânii trecute Cupei României la judo individual seniori. Judoul craiovean a fost și de data aceasta la înălțime. Sportivii antrenați de Mihai Voinea au urcat de 5 ori pe podium.

Floriana Văcaru, legitimată la CS Universitatea Craiova, a câștigat medalia de aur la categoria +78 kg.

Alți patru judoka de la CSU Craiova au cucerit medalia de bronz: Amalia Doană – 48 kg; Eusebio Dragotescu – 60 kg; Robert Pasăre – 60 kg și Robert Gușă – 100 kg.

La întrecerea care a avut loc în Sala Polivalentă „Antonio Alexe” din Oradea au participat 138 de judoka de la 29 de cluburi.