Volei (M): Craiova a pierdut la Zalău cu scorul de 3-1

0
1224

Volei mSCMU Craiova s-a îndepărtat de locul 1, după ce a pierdut, miercuri seara, în deplasare, în fața marii rivale ACS Volei Municipal Zalău, scor 3-1. Sălăjenii au pus 7 puncte în fața trupei lui Dănuț Pascu.

Primul set a fost un adevărat thriller, 31-29, încheiat după 33 de minute, în favoarea gazdelor. Zalău a făcut 2-0 (25-20), însă oltenii au răspuns în actul al treilea. 25-21 pentru campioni. Alb-albaștrii puteau trimite meciul în decisiv, dar nu au putut să gestioneze un avataj de 4 puncte avut în debutul setului, 9-5. Mai mult, craiovenii au avut minge de 2-2 (24-23), dar gazdele au revenit și au reușit să închidă meciul în patru seturi.

În etapa următoare, SCMU Craiova primește vizita formației CSM București, sâmbătă, de la ora 18.