Karate, sport Craiova - CN PitestiSala Sporturilor Trivale din Pitești a organizat la finalul săptămânii trecute Campionatul Național de Karate-Do Shotokan WSF pentru copii, minicadeți, juniori, U 21 şi seniori.

La această competiție au participat 29 de cluburi și s-au aliniat la start peste 500 de sportivi.

Craiova a fost reprezentată de CS Universitatea Craiova, LPS Craiova și CS Bushi, iar karateka din Bănie au cucerit 91 de medalii.

REZULTATE LPS “PETRACHE TRISCU”

LOCUL I

  1. IORDACHE LUIZA – KUMITE IND.SHOBU IPPON JUNIOARE -53KG;
  2. IORDACHE LIZA – KATA IND. JUNIOARE;
  3. POTCOVARU ALEXANDRU – KUMITE IND. SHOBU IPPON JUNIORI -55KG;
  4. POTCOVARU ALEXANDRU – KUMITE IND. WKF JUNIORI     – 55KG;
  5. VASILE MADALINA – KUMITE IND. WKF CADETE  -54KG;
  6. ENASOIU ANDREI – KUMITE IND. WKF CADETI    +70KG;
  7. ENASOIU ANDREI                    – KUMITE IND. SHOBU IPPON CADETI   +70KG;
  8. CALARASU ISABEL – KUMITE IND. SHOBU IPPON CADETE  +54KG;
  9. VASILE MADALINA

CALARASU ISABEL                   – KUMITE ECHIPE CADETE;

BUSCA VITTORIA

  1. BUDAN-PIRVU PATRICK – KUMITE IND.WKF COPII 2     -40KG;
  2. BUDAN-PIRVU PATRICK – KATA IND. COPII 2;
  3. HIRCEANU PATRICIA – KUMITE IND. WKF COPII 2    – 30KG.

LOCUL II

  1. ROMBU ALEXANDRA – KUMITE IND. WKF SENIOARE     -68KG;
  2. RADOI CATALIN                – KUMITE IND. WKF JUNIORI    +76KG;
  3. RADOI CATALIN                – KUMITE IND. SHOBU IPPON JUNIORI    +76KG;
  4. VASILE MADALINA        – KUMITE IND. SHOBU IPPON CADETE   -54KG;
  5. PETRESCU DENIS          – KUMITE IND. SHOBU IPPON CADETI   -63KG;
  6. BUSCA VITTORIA – KUMITE IND. SHOBU IPPON CADETE   +54KG;
  7. BUSCA VITTORIA – KUMITE IND. WKF CADETE   +54KG;
  8. SIRBULESCU ROBERT – KUMITE IND. WKF COPII 3  +42KG;
  9. SIRBULESCU ROBERT – KUMITE IND. SHOBU IPPON COPII 3  +42KG;
  10. HIRCEANU ANNA – KUMITE IND. WKF COPII 3  +38KG;
  11. HIRCEANU ANNA

IOVAN ELENA                            – KUMITE ECHIPE COPII 3;

  1. HIRCEANU PATRICIA

PINOSANU NORA                       – KUMITE ECHIPE COPII 2;

  1. CEANA SORIN – KUMITE IND. SHOBU IPPON COPII 1  -25KG;
  2. CEANA SORIN – KUMITE IND. WKF COPII 1  -25KG;
  3. OPRISAN RARES – KUMITE IND. WKF COPII 1  – 30KG.

LOCUL III

  1. ROMBU ALEXANDRA – KUMITE IND. SHOBU IPPON SENIOARE     -68KG;
  2. POTCOVARU ALEXANDRU – KATA  JUNIORI;
  3. POTCOVARU ALEXANDRU – KUMITE ECHIPE JUNIORI;

RADOI CATALIN

  1. CALARASU ISABEL – KUMITE IND. WKF CADETE  +54KG;
  2. PETRESCU DENIS                    – KUMITE IND. WKF CADETI   -63KG;
  3. VILCEANU ALEXANDRU – KUMITE IND. WKF CADETI   -70KG;
  4. VILCEANU ALEXANDRU – KUMITE IND. SHOBU IPPON CADETI   -70KG;
  5. ENASOIU ANDREI

VILCEANU  ALEXANDRU        – KUMITE ECHIPE CADETI;

PETRESCU DENIS

  1. ROMBU CLAUDIU     – KATA ECHIPE MINICADETI;

PANDURU STEFANITA

FULGER RAZVAN

  1. CROITORU VLAD  – KUMITE   SHOBU IPPON COPII 3  -30KG;
  2. IOVAN ELENA                         – KUMITE IND. SHOBU IPPON COPII 3    – 35KG;
  3. TANASIE IANIS  – KUMITE IND.WKF COPII3   -34KG;
  4. SIRBULESCU ROBERT

CROITORU VLAD                      – KUMITE ECHIPE  COPII 3;

PAUNESCU RADU

POPESCU DENIS

  1. BUDAN PIRVU PATRICK – KUMITE IND. SHOBU IPPON COPII 2    -40KG;
  2. OPRISAN RARES – KUMITE IND. SHOBU IPPON COPII 1  -30KG.

 

REZULTATE CSU CRAIOVA

LOCUL I

  1. IORDACHE GABRIEL                      – KUMITE IND. WKF SENIORI   67KG;
  2. IORDACHE GABRIEL                      – KUMITE IND. SHOBU IPPON SENIORI   67KG;
  3. MITRICA IONUT                              – KATA IND. SENIORI;
  4. SOS ERIC – KUMITE IND. WKF SENIORI   -84KG;
  5. SOS ERIC        – KUMITE IND. SHOBU IPPON SENIORI   -84KG ;
  6. GOGOLOSI BOGDAN              – KUMITE IND. WKF SENIORI   -60KG;
  7. IORDACHE LUIZA                        – KATA IND. SENIOARE ;
  8. MITRICA IONUT

IORDACHE GABRIEL                                – KATA ECHIPE SENIORI;

SOS ERIC

  1. IORDACHE GABRIEL                       – KUMITE IND. WKF  U21   67KG;
  2. IORDACHE GABRIEL – KUMITE IND. SHOBU IPPON  U21  67KG;
  3. ROMBU ALEXANDRA – KUMITE IND. SHOBU IPPON  U21     -68KG;
  4. ROMBU ALEXANDRA – KUMITE IND.  WKF  U21     -68KG;
  5. ROMBU ALEXANDRA – KATA  U21;
  6. IORDACHE LUIZA – KUMITE IND. WKF JUNIOARE  -53KG.

 

LOCUL  II

  1. IORDACHE GABRIEL                               – KATA IND. SENIORI;
  2. POPESCU DANIEL                                      – KUMITE IND. SHOBU IPPON  SENIORI   -84KG;
  3. GOGOLOSI BOGDAN                               – KUMITE IND. SHOBU IPPON SENIORI   -60KG;
  4. MITRICA IONUT                                – KUMITE IND. WKF SENIORI      -60KG;
  5. POPESCU DANIEL

SOS ERIC                                                        – KUMITE  ECHIPE SENIORI;

GOGOLOSI BOGDAN

IORDACHE GABRIEL

MITRICA IONUT

  1. IORDACHE GABRIEL      – KATA IND U21.

 

LOCUL III

 

  1. MITRICA IONUT   – KUMITE IND. SHOBU IPPON  SENIORI   -60KG;
  2. POPESCU DANIEL                        – KUMITE IND. WKF SENIORI      -84KG;
  3. SOS ERIC                        – KATA IND. SENIORI.

 

REZULTATE CS BUSHI

 

LOCUL I

  1. ȘTEFAN DENISA – kata individual feminin copii 10-11 ani
  2. ȘTEFAN DENISA –  kumite shobu ippon feminin copii 10-11 ani
  3. ZAMFIR GABRIELA – kata individual feminin 8-9 ani
  4. ZAMFIR GABRIELA – kumite shobu ippon feminin copii 8-9 ani – 30 kg
  5. STĂNUCĂ ANA-MARIA –  kata ind feminin 14-15 ani
  6. MANTA BIANCA –  kumite wkf ind feminin cadeti 14-15 ani +54 kg
  7. BONDRESCU CLARA – kumite shobu ippon feminin juniori 16-17 ani -59 kg
  8. CĂLIN DARIA , LILA TEODORA, TUDOR ȘTEFANIA – kata echipe feminin copii 10-11 ani
  9. TUDOR ȘTEFANIA, LILA TEODORA, CĂLIN DARIA, ȘTEFAN DENISA – kumite echipe feminin 10- 11 ani

LOCUL II

  1. RADEȘ ERIK – kata masculin copii 2 8-9 ani
  2. ZAMFIR GABRIELA – kumite wkf feminin copii 8-9 ani -30 kg
  3. MANTA BIANCA –  kata ind feminin 14- 15 ani
  4. BONDRESCU CLARA – kumite wkf feminin juniori 16-17 ani -59 kg
  5. MANTA BIANCA, VELTAN MIRELA, STĂNUCA ANA MARIA –  kumite echipe feminin cadeti 14-15 ani

LOCUL III

  1. BĂTINEANU LUCA – kumite masculin 10-11 ani – 38 kg
  2. CĂLIN VICTOR –  kumite shobu ippon copii 8-9 ani – 25 kg
  3. TUDOR ȘTEFANIA – kumite feminin wkf copii 10-11 ani
  4. TRANCĂ DARIA –  kumite shobu ippon feminin copii 8-9 ani – 25 kg
  5. STĂNUCĂ ANA MARIA – kumite wkf ind feminin cadeti 14-15 ani +54 kg
  6. MANTA BIANCA – kumite shobu ippon ind feminin cadeti 14-15 ani +54 kg
  7. LILA BOGDAN –  kata echipe masculin 8-9 ani
  8. CĂLIN DARIA – kumite feminin wkf copii 10-11 ani -38 kg
  9. VELTAN MIRELA – kata ind feminin 14- 15 ani
  10. ZAMFIR ANISIA, TRANCĂ DARIA – kumite echipe feminin 8-9 ani
  11. RADEȘ ERIK, CĂLIN VICTOR – kata echipe masculin 8-9 ani

 

CN de karate a fost un criteriu de selecție pentru participarea la Campionatul Mondial de Karate Shotokan WSF, competiție ce se va desfășura în perioada 28.04.2017 – 01.05.2017, în localitatea Varna (Bulgaria).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LĂSAȚI UN MESAJ

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.