FOTO Handbal (M): Craiova a remizat cu CNOT Brașov, 29-29. Oaspeții au egalat în ultima secundă din aruncare de la 7 m

0
492

Handbal M / Craiova - Brasov 29-29

Handbaliștii de la CS Unieversitatea Craiova au terminat la egalitate, scor 29-29 (15-14), cu CNOT Brașov, în prima etapă a returului Diviziei A, Seria B. Meciul din Sala „Ion Constantinescu” a fost dramatic, brașovenii au restabilit egalitatea în ultima secundă din aruncare de la 7 m.

Handbal (M): Craiova - Brasov 29-29

Craiova a condus la pauză cu 15-14, după ce Brașovul a avut 14-9 în minutul 24 ! În repriza secundă s-a mers cap la cap până în minutul 53. Oltenii s-au desprins la două goluri pe tabela de marcaj (25-23, 26-24), dar oaspeții au recuperat și au avut posibilitatea să treacă în avantaj la scorul de 28-28. Ardelenii s-au pripit în atac, Ciorogaru a marcat pentru 29-28, cu 10 secunde înainte de concluzia partidei. Brașovul a beneficiat de o aruncare de la 7 m și jocul s-a terminat la egalitate.

CSU CRAIOVA – CNOT BRAȘOV 29-29 (15-14)

CRAIOVA: Gheorghiță, Lupitu – Ianași 7, Ciorogaru 5, Luntraru 5, Păun 5, Iovănescu 2, Ion 2, Zaritchi 1, Gușatu 1, Tudor. Antrenor: Costin Dumitrescu.

BRAȘOV: Pandelea, Apostu – Diaconu 9, Bălan 7, Cuciureanu 5, Arnăut 2, Roșca 2, Matei 2, Csaki 1, Bondor 1. Antrenor: Florin Paraschiv.

Aruncări de la 7 m: 4/4 – 2/2

Eliminări: 1x2min – 4x2min