Atletism: Rezultate bune în prima etapă a Campionatului Național de atletism în sală

0
463

Atleții de la cluburile din Craiova au obținut rezultate foarte bune în  prima etapă a Campionatului Național de atletism în sală pentru seniori, tineret și juniori. Competiția s-a desfășurat în sala Complexului Sportiv Național ”Lia Manoliu” din București,  în weekendul care tocmai s-a încheiat.

Adelina Pastor, aflată în dublă legitimare CSM Craiova / CSM Timișoara, a câștigat proba de 400 m, fiind înregistrată cu timpul de 54.64. Ancuța Bobocel (CS Universitatea Craiova) a trecut prima linia de sosire în proba de 3000 m, cu timpul de 9.11.61, în vreme ce sportivul Mădălin Gheban, legitimat la CS Universitatea Craiova, s-a impus în proba de 800 m (1.54.17).

Daniel Budin (CSM Craiova / CSM Slatina) a venit pe locul 3 în proba de 60 m (6.83), iar în proba de 60 m garduri, Cornel Bănănău (Farul Constanța / CSM Craiova) a terminat al treilea, cu timpul de 8.33.

La competiție au participat 326 de atleti (221 băieți) și 105 (fete), de la 92 de cluburi din țară.